KONST / Ramar / Ram 8435480
*
nr 843 5480
Ram
67x91
Utrop:
600 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 augusti 2013
kl 19:26:41
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/8 14:11:13
1
Vinnande bud
26/8 14:27:28
2
150 kr
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram ramar
-
7043 Askfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:47
-
6613 Bojaner
2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:01
-
6757 Dosa
porslin och mässing. Diameter: 15 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:55
-
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:20
-
6066 Fat
+ skålar, 6 delar, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:13
-
6539 Fat
Royal Copenhagen, 1700-tal. 39x31
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:24
*
Ram
nr 843 5480
Ram
67x91
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 26 augusti 2013 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 23/8 14:11:13 | 1 | Vinnande bud |
| 26/8 14:27:28 | 2 | 150 kr |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram ramar
-
7043 Askfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:47 -
6613 Bojaner
2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:01 -
6757 Dosa
porslin och mässing. Diameter: 15 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:55
-
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:20 -
6066 Fat
+ skålar, 6 delar, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:13 -
6539 Fat
Royal Copenhagen, 1700-tal. 39x31
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:24



